Nieuws

4 september 2021

Coronabeleid

Coronaregels voor de reizen

Het is natuurlijk hardstikke fijn dat we weer gaan. Echter, we hebben nu nog wel met coronamaatregelen van doen. Hopelijk is dat niet meer het geval als we op reis gaan maar helemaal zeker is dat niet. Wij volgen de voorgeschreven en geadviseerde coronamaatregelen. Ook volgen we het sectorale beleid. Nu zijn mondkapjes in de bus nog verplicht. En er kunnen op de plaats van bestemming ook nog maatregelen gelden.  Dat is een risico dat je loopt als je inschrijft. Momenteel verlangen reisorganisaties vaccinatie als voorwaarde voor deelname. Wij volgen dit beleid. Dat wil dus zeggen dat wij ervan uitgaan dat je bent gevaccineerd als je inschrijft of dat je dat alsnog doet voordat de reis begint. Als dit beleid naar verwachting nog geldt op de datum van vertrek, dan vragen we je kort daarvoor, bijvoorbeeld op het  moment van de preünie, of je de vaccinnatie kunt aantonen. Je kunt dan dus niet mee (met de bus of het vliegtuig) als je dat dan niet kunt aantonen. En in theorie zou het ook kunnen zijn dat er tijdens een verblijf op de plaats van bestemming nieuwe regels ingaan. Ook zou het kunnen gebeuren dat je tijdens de reis besmet raakt en ter plaatse of bij terugkeer in quarantaine moet. Dat is dan een risico dat je zelf draagt. De vereniging kan deze risico’s niet dragen. Wij raden je aan je daarvoor, voor zover en zo goed mogelijk, te verzekeren.

———–